Samsung LN22A330J1DXZA
Best deal for Samsung LN22A330 22-Inch 720p LCD HDTV. Crisp, clear 720p resolution offers outstanding HD image quality; the 3,000:1 contrast ratio ensures vivid colors and deep, dark blacks Non-metric weights and measurements are approximate. * Smart user interface * Watts per channel: 3W x 2 * SRS TruSurround XT * Side speakers * Sound leveler * 1 HDMI High Definition Multimedia Interface (rear) * Component video input (rear) * A/V input (rear) * PC input * Headphone (rear) * RF antenna inputs Samsung LN22A330J1DXZA * Net Dimensions (w/o stand): 24.0" x 15.5" x 3.3" * Net Weights (w/o stand): 12.8 lbs. 3,000:1 Contrast Ratio 1 HDMI Input, 1 Component Input ... Learn more »
Samsung LN22A330J1DXZA Review: Samsung LN22A330 22-Inch 720p LCD HDTV. I have the 22 inch version of this model line (Samsung LN-22A330) for my bedroom, and am VERY impressed. The picture quality is fantastic, and it has settings where you can fine tune the settings for individual channels.I have it on every morning for the news while I'm getting ready for work, and every night as I wind down and fall asleep (very appreciative of the person who first installed sleep timers on TVs).I like everything about this unit, including the "tools" function on the remote for the most-used items ... Read more »