Toshiba 22AV500U
Buying online Toshiba 22AV500U 22-Inch 720p LCD HDTV. 22", 720p HD LCD TV, High Gloss Black Cabinet, DynaLight Dynamic Backlight Control, PC Toshiba 22AV500U Input High Gloss Black Finish DynaLight Dynamic Backlight Control ... Learn more »
Toshiba 22AV500U Review: Toshiba 22AV500U 22-Inch 720p LCD HDTV. I just received this unit and bought it based on my satisfaction with the Toshiba 37" Regza I bought a year ago. It replaces an old 13" in my bedroom so a 22" seems hugh. The various menues are the same as the Regza so it was very easy to figure out based on my previous experience. Contrary to the Amazon description, it has two HDMI inputs, not one. While the picture is really great in my view, I was very disappointed in the sound. Mamimum volume ... Read more »